O MNIE

Należę do tego grona ludzi, którzy lubią rano wstawać do pracy. Bezpośredni kontakt z pacjentem sprawia mi ogromną przyjemność, nie tylko pod względem zawodowym. To od pacjentów dowiaduję się o nowych miejscach, książkach czy zakątkach.

Aby być dobrym ortodontą, należy mieć oko do detali, wyobraźnię przestrzenną oraz łatwość umiejętnego łączenia teorii z praktyką. Trzeba też umieć słuchać i odpowiadać na potrzeby pacjenta. Każdy z Was, przekraczający próg mojego gabinetu może liczyć na moje zaangażowanie i pomoc.

Studia stomatologiczne ukończyłam w 1991 roku na Akademii Medycznej w Sankt Petersburgu. Kontynuując naukę w roku 1994, zdałam egzamin specjalistyczny I stopnia ze stomatologii ogólnej. Moje zainteresowanie oraz dalsza edukacja szły w kierunku leczenia wad zgryzu, czego wynikiem było uzyskanie w 1999 roku tytułu specjalisty z ortodoncji.

W 2010 roku po obronie rozprawy doktorskiej pod tytułem „Analiza zmian w kompleksie twarzowo-szczękowym po zabiegu osteogenezy dystrakcyjnej – badania cefalometryczne” uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. W swojej praktyce lekarza ortodonty często mam do czynienia z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki między innymi z rozszczepem wargi i podniebienia.

Najlepiej czuję się pracując bezpośrednio z pacjentem, niemniej jednak kariera naukowa zawsze była dla mnie ważna i istotna w moim rozwoju, aby stać się cenionym lekarzem w swojej dziedzinie. Od 2001 r. pracowałam jako specjalista ortodonta w Instytucie Matki i Dziecka, jako adiunkt pełniłam obowiązki  kierownika Zakładu Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji IMiD.

Od 1999r jestem także członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontów. W latach 2015-2018 wykładowca Studiów Podyplomowych “Estetyka Twarzy” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 2016-2018 odbyłam dwuletni podyplomowy program szkoleniowy zaawansowanej ortodoncji Functional And Cosmetic Excellence™ (FACE)

W swojej karierze przewodniczyłam Komitetowi Naukowemu Konferencji „Holistyczne podejście do terapii wad wrodzonych części twarzowej czaszki” a także III sesji Konferencji „Holistyczne podejście do terapii wad wrodzonych części twarzowej czaszki”, które odbyły się 13 kwietnia 2013 w Warszawie.

Byłam również członkiem Komitetu Naukowego oraz współprzewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Konferencji „Holistyczne podejście do terapii wad wrodzonych części twarzowej czaszki uwarunkowanych genetyczne”, która odbyła się 18 kwietnia 2015 w Warszawie.

(European Orthodontic Society). European Orthondontic Society